• Şamanın Yolu

  • Şamanın Yolu

  • Şamanın Yolu

  • Şamanın Yolu

 

Türkiye'de İlk 

Kişiye Özel Orta Asya Şaman Davulları Kam Davulu - Kızılderili Şaman Davulları

bilgi için; This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/kamsamandavulu

Yaptığım davullar bir müzik enstrümanı değildir, hepsi kişiye özel olarak, o kişiye niyetle ve tek tek yapılıyor.

Ağaç şerit-çemberlerin bana ulaşmasından itibaren tüm işlemleri bizzat ben yapıyorum. Davulları genellikle açık havada, doğada çalışıyorum; ancak havanın uygun olmadığı zamanlarda deri gerimi ve deseni kapalı bir ortamda yapıyorum.

Davulları yaparken yanımda kimseyi bulundurmuyorum yani davul yapımı benim açımdan bir ritüel olduğu için yapım aşamasında yalnız oluyorum. Sadece nadir zamanlarda enerjisine güvendiğim bir iki kişi davullarla temas halinde oluyor ki onların temasta bulunmasının da, o davul için akışın bir gereği olduğunu seziyorum.

Çalıştığım davulların ortaya çıkma süreci ticari bir süreç değil; yukarıda yazdığım gibi bir enstrüman olarak da düşünemeyiz. Şamanik yolculuk çalışmalarında kullanılan, farklı enerjiye sahip, her biri kendine has özellikleri olan yoldaşlarımızdır.

Bu nedenle, elime ulaşan ham kasnaklarla başlayan davulun gerek teknik, gerekse ruhsal doğum süreci benim için de, ulaşacakları yoldaşları için de özel bir süreci kapsıyor, bunu hep birlikte yaşıyor ve deneyimliyoruz.

kam davulu 333

kam davulu 334

kam davulu 335

kam davulu 336

kamdavulufiyatıŞaman Davulu

kamdavulumodeliKam Davulu

samanikdavulkamŞaman Davulu  kam davulu 33